Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 17.05.2017 · 0 komentarzy · 507 wyświetleń

Dacia Duster jednym z najchętniej wybieranych aut w 2016 roku

Dacia Duster w 2016 r. była jednym z najchętniej wybieranych modeli. W 2017 r. jej następna generacja może powtórzyć ten sukces.

Producent postanowił wprowadzić na rynek wersję 7 – osobową tego samochodu, która jest zupełną nowością. Zmianie uległy także rozwiązania technologiczne, które są bardziej innowacyjne, a także stylistyka. Druga generacja Dacii Duster może wejść do sprzedaży w kolejnym roku. Design nowej generacji prezentuje się bardziej futurystycznie i agresywnie, co wynika z zastosowania kanciastych, wyrazistych linii.

SUV będzie dostępny w odmianie 5 – i 7 – osobowej

7 – osobowa odmiana Dacii będzie większa o około 15 cm od wersji podstawowej. Konstrukcja pojazdu opiera się na platformie opracowanej przez Nissana i Renault. Poza ręczną skrzynią biegów model oferuje także 6 – stopniowy automat. Zgodnie z zapowiedzią producenta w kabinie pojawił się bardziej zaawansowany system informacyjno – rozrywkowy. W czasie jazdy kierowca ma do pomocy szereg systemów, tzw. asystentów.

Debiut podczas targów w Genewie

Nowa generacja Dacii Duster pojawiła się na targach w Genewie, które odbyły się w dniach 9 – 19 marca 2017 r. Podczas salonu samochodowego została zaprezentowana także seria limitowana Outdoor - znamy ją już z takich modeli, jak Lodgy i Sandero. Wyjątkową serię limitowaną opracowano w oparciu o najbogatszą wyposażoną wersję. Cechami wyróżniającymi ją są przede wszystkim charakterystyczne kolory - Islande (szary) oraz Ocre (pomarańczowy). Specyficznym elementem wyposażenia serii limitowanej Outdoor są również 16 - calowe koła Flexwheel w kolejnym wyjątkowym odcieniu wpadającym w oko (Erbe).

Dacia Duster w nowej odsłonie

Dacia Duster otrzymała aluminiowe felgi w rozmiarze 16 cali Cyclades w kolorze czarnego diamentu. Fotele i kanapę obito tapicerką wykonaną nie z jednego, a dwóch materiałów. Dodatkowym dekoracyjnym elementem są lamówki i przeszycia w pomarańczowym odcieniu (Cuivre). Na fotelach widnieje również haftowany napis "Duster". Akcenty w kolorze Cuivre można dostrzec także na głównym panelu konsoli, na dyszach nawiewu i na kołpakach. W limitowanej serii Dustera nie zabraknie również dodatkowych rozwiązań technologicznych.

Innowacje ułatwiające życie w limitowanej serii Dustera

Niektóre elementy wyposażenia są niezbędne do tego, aby zapewnić odpowiednio wysoki komfort. Dlatego też w serii limitowanej uwzględniono co najmniej kilka takich opcji, m.in.:
  • klimatyzację
  • system Media NAV Evolution
  • wspomaganie parkowania tyłem
  • ogranicznik prędkości

Ciekawym dodatkiem, który jest oferowany kierowcy przez Dustera Outdoor, jest również pakiet terenowy. Obejmuje on nakładki na nadkola i osłony drzwi. Warto dodać, że w zależności od kraju, zestaw dodatkowych opcji oferowanych w ramach serii limitowanej może się różnić. I tak na przykład, na polskim rynku Dacia Duster Outdoor będzie dostępna w wersji z automatyczną skrzynią biegów EDC.

Silnik benzynowy SCe 75 - nowość od Dacii na targach w Genewie

Mówiąc o osiągnięciach Dacii zaprezentowanych podczas marcowego salonu motoryzacyjnego warto wspomnieć także o benzynowym silniku wolnossącym SCe 75, który spełnia normy Euro 6. Trójcylindrowa jednostka posiada pojemność skokową równą 1,0 l. Rozwija on moc wynoszącą nawet do 75 KM przy zaledwie 6300 obr./min. Wspomniana jednostka jest oszczędna i ekologiczna - zużywa mało paliwa i emituje niewiele dwutlenku węgla. Silnik zostanie wykorzystany między innymi w najnowszych wersjach modeli Dacii - Sandero, Loganie MCV i Loganie.

Znajdź odpowiedniego SUV-a dla siebie na naszym portalu ogłoszeń motoryzacyjnych samochody.io. Ten internetowy serwis pełni funkcję bazy ogłoszeń stale aktualizowanej głównie dzięki aktywności internautów. Zamieść ogłoszenie sprzedaży samochodu, albo innego pojazdu. Jednocześnie możesz poszukać jego zamiennika. Używane modele w dobrych cenach znajdziesz łatwo i błyskawicznie.
Tematyka: dacia duster

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@Samochodyio.pl

Kontakt