Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 3.10.2017 · 0 komentarzy · 87 wyświetleń

Honda Jazz pojawi się w Europie już jesienią 2017 roku

Już jesienią 2017 roku we Frankfurcie swój debiut zaliczy nowa Honda Jazz. Przeszła ona facelifting stanowiący drobne kosmetyczne poprawki, jednak ten praktyczny model miejski z Japonii będzie dodatkowo wyposażony w bardzo mocną benzynową jednostkę napędową.

Najnowsza wersja Hondy Jazz doczekała się kilku zmian

Jeśli chodzi o nowe elementy w Hondzie Jazz 2017 to najważniejszą nowością będzie silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra oraz mocy 130 koni mechanicznych. Nowa jednostka napędowa będzie współpracowała z ręczną skrzynią biegów lub bezstopniową przekładnią CVT. Jeśli chodzi o osiągi to nie podano jeszcze informacji na ich temat, jednak wiadomo że amerykańska wersja tego modelu nosząca nazwę Honda Fit przyspiesza do 60 mil na godzinę w ciągu 8,5 sekund. Oznacza to, że samochód powinien charakteryzować się bardzo dobrym przyspieszeniem od 0 do 100 km/h.

Japoński producent podaje, że nowy model wyposażony w 130-konny silnik benzynowy będzie zużywał benzynę na poziomie 5,4 litrów na 100 kilometrów. Ta jednostka napędowa jest elementem topowej wersji wyposażeniowej Sport. Prezentowany pojazd został stworzony z myślą o osobach, które oczekują czegoś więcej od samochodu miejskiego. Mocniejsza odmiana tego modelu posiada bardziej agresywny zderzak, przemodelowane reflektory, splitter, element na kształt dyfuzora z tyłu, a także delikatny spojler. Oczywiście jest to wersja sportowa, w której nie brakuje czerwonych akcentów. Wewnątrz pojazdu projektanci zastosowali kontrastujące przeszycia na kierownicy, gałce i skrzyni biegów w kolorze pomarańczowym.

Jeśli chodzi o pozostałe zmiany to mają one charakter kosmetyczny. Oprócz wersji Sport, Honda Jazz będzie dalej oferowana z silnikiem benzynowym o pojemności 1.3 litra i mocy 102 koni mechanicznych. Pod względem stylistycznym Honda Jazz jest podobna do nowego modelu Civic (nowy grill oraz nowe reflektory LED). Zderzaki posiadają ostrzejszy wygląd, a ofertę kolorów poszerzono o niebieski lakier zwany Skyride Blue.

Honda obiecuje, że we wnętrzu zastosowane zostaną materiały wyższej jakości, które będą się charakteryzowały lepszym spasowaniem. Dodatkowo planowane jest delikatne wzbogacenie listy systemów bezpieczeństwa.

Oficjalny debiut nowej Hondy Jazz w Europie planowany jest podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który odbędzie się we wrześniu 2017 roku. W listopadzie producent z Japonii zacznie przyjmować zamówienia, a pierwsze pojazdy pojawią się na europejskich drogach jeszcze w 2017 roku. Jeśli chodzi o Polskę to premiera na naszym rynku najprawdopodobniej będzie miała miejsce na początku 2018 roku.
Aktualne ceny Hondy Jazz w Polsce zaczynają się od 62 300 zł, a model z najlepszym wyposażeniem to koszt 77 600 zł. Prawdopodobnie nowa Honda Jazz Sport będzie posiadać podobną lub wyższą cenę. Auto będzie oferować lepszą moc, a standardowy model będzie posiadał lepsze wyposażenie, więc nic w tym dziwnego.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@Samochodyio.pl

Kontakt