Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 10.08.2017 · 0 komentarzy · 86 wyświetleń

Lexus dominuje w segmencie premium w USA

Jeśli chodzi o rynek pojazdów luksusowych w Europie to jest on zdominowany przez producentów niemieckich, jednak na terenie Stanów Zjednoczonych marki takie jak BMW, Audi oraz Mercedes zostały pokonane przez Lexusa.

Lexus pokonał europejskich producentów na rynku amerykańskim

W lipcu 2017 roku koncernowi Lexus udało się sprzedać 28 902 pojazdy na terenie Stanów Zjednoczonych. Oznacza to wzrost o 7,8 procent w porównaniu z lipcem 2016 roku. Bardzo ważną informacją dla tego japońskiego koncernu jest fakt, że żaden główny niemiecki konkurent nie może pochwalić się tak dobrym rezultatem. Oznacza to, że w lipcu 2017 roku to właśnie Lexus został liderem sprzedaży klasy premium w USA. Drugie miejsce zajął Mercedes z 25 909 sprzedanymi samochodami, a najniższe miejsce na podium przypadło BMW ze sprzedażą na poziomie 21 965 pojazdów. Czwarte w lipcowym zestawieniu Audi sprzedało 18 824 samochody.

SUV-y zwiększają sprzedaż Lexusa

Okazało się, że nie tylko klienci europejscy zainteresowali się pojazdami typu SUV oraz crossover. Również a Ameryce modele te biją rekordy popularności tego lata. Każdy model Lexusa zaliczany do tego segmentu (NX, RX, GX, LX) zanotował dwucyfrową, procentową wartość sprzedaży, a popularny Lexus NX zanotował sprzedaż na poziomie 19,9%. Pozostałe auta sedan i coupe pogorszyły swoją sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyjątkiem jest jedynie Lexus ES ze wzrostem sprzedaży 25,6%.

Koncern Lexus liczy, że sprzedaż wzrośnie jeszcze bardziej, gdy na rynek zostanie wprowadzony Lexus LS. Popularna limuzyna tej marki cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, a jej nowa generacja ma wprowadzać wiele zmian, dzięki którym może odnotować bardzo dobry poziom sprzedaży.
Tematyka: lexus w usa

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@Samochodyio.pl

Kontakt