Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 2.11.2017 · 0 komentarzy · 25 wyświetleń

Wymiana opon - na co należy zwracać uwagę

Sezon zimowy zbliża się coraz większymi krokami. Można nawet powiedzieć, że powinniśmy coraz poważniej rozglądać się za nowymi oponami, a dokładniej za oponami zimowymi. W niektórych regionach już pojawiają się zawieje śnieżne, przez co nawierzchnia na drogach pozostaje niepewna. Zresztą lada chwila będziemy mieli do czynienia z przymrozkami, które również oddziałują na powierzchnię dróg.

Na pewno dla wielu właścicieli samochodów zakup nowych opon zimowych stanowi bardzo duży wydatek. W takim razie chętniej sięgamy po stary komplet lub szukamy jeszcze innych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zawsze wybór najtańszych opon zimowych, będzie dla nas bezpieczny.

Jednym z rozwiązań, na pewno są tak zwane opony bieżnikowe. Na pewno dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie zapłacimy zbyt wiele. W związku z tym, z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim osoby, które mają ograniczony budżet. Ale niestety nie mamy do czynienia tutaj z nowym ogumieniem. Przez co może się okazać, że jego jakość pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

W przypadku opon bieżnikowych mamy do czynienia z założeniem jakby nowego bieżnika. Jednak nie jest to też do końca prawda. Ponieważ do produkcji bieżnika wykorzystuje się zarówno mieszankę ze starych bieżników, które następnie łączy się z nową mieszanką gumy. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że opony bieżnikowe wyróżniają się pewną zaletą, którą jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Czyli wyższy bieżnik, dzięki któremu będziemy mieli faktycznie zdecydowanie większą przyczepność kół do asfaltu.

Jeżeli zdecydujemy się na całkowicie nasze stare opony, wtedy będziemy musieli liczyć się z tym, że nie tylko stan ogumienia będzie pozostawiał wiele do życzenia, ale nawet będziemy mogli powiedzieć o bardzo niskiej wysokości bieżnika, przez co samochód jest zdecydowanie bardziej narażony na wpadnięcie w poślizg.

Najlepszym sposobem na pewno jest to, by o oponach zimowych myśleć już zdecydowanie wcześniej. Ponieważ rzeczywiście na ostatnią chwilę taki wydatek będzie mógł się okazać zbyt duży. Natomiast w momencie, kiedy już kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu zimowego zaczniemy odkładać pieniądze na ten cel, to istnieje bardzo duża szansa, że nie będziemy musieli stawać przed dylematem, czy kupować zupełnie nowe opony zimowe, czy też jednak nie będziemy mieli na to pieniędzy.

Opony bieżnikowe wcale nie są takim złym rozwiązaniem. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy producent będzie cieszył się dobrą sławą. Zatem, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze odpowiednich opon, koniecznie powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi opiniami na jego temat. Ponieważ lepiej jest dopłacić te kilkadziesiąt złotych, by jednak mieć pewność, że opony nas nie zawiodą w najtrudniejszych chwilach.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@Samochodyio.pl

Kontakt