Czym się zajmuje stomatolog?


Każdy z nas marzy o pięknych zębach i śnieżnobiałym uśmiechu. Jednak często zapominamy o odpowiedniej higienie jamy ustnej, która jest najważniejszym elementem, aby długo cieszyć się zdrowym uzębieniem.
Stomatolog – czym się zajmuje?
Stomatolog zajmuje się leczeniem zębów, języka oraz całej jamy ustnej.
Stomatologia jest bardzo obszerną nauką, w skład której wchodzi nie tylko leczenie zachowawcze, takie jak leczenie próchnicy, ale także chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu.
Kiedy udać się do gabinetu stomatologicznego?
Najważniejsza jest profilaktyka, aby mieć zdrowe zęby warto chodzić regularne na wizyty do specjalisty. Przynajmniej raz na pół roku warto udać się na wizytę kontrolną. Dentysta Warszawa Bemowo. Dzieci powinny badać zęby częściej, przynajmniej raz na trzy miesiące, ponieważ mają one większą skłonność do powstawania próchnicy. Profilaktyka chroni nas przed poważnymi chorobami jamy ustnej, ale sprawia też, że leczenie jest tańsze i łatwiejsze.
Objawy, które są wskazaniem do odbycia wizyty u specjalisty?
Oprócz kontroli profilaktycznej raz na pół roku, jeśli zauważysz jakikolwiek z niżej wymienionych objawów, udaj się jak najszybciej do specjalisty. Ból zęba, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęk i ból dziąseł,
stan zapalny dziąseł lub śluzówki jamy ustnej, nadwrażliwość zębów,
nadmiar kamienia nazębnego, widoczne przebarwienia na zębach, nieprzyjemny zapach z ust, widoczne wady zgryzu- jeśli zaobserwujesz chociaż jeden z objawów u siebie, umów się do stomatologa. Stomatolog Warszawa Wola. Nie zwlekaj i nie czekaj, aż ból sam minie, ponieważ mało prawdopodobne, że samoistnie on zniknie. Dentysta obejrzy jamę ustną, stan zębów i zaproponuje leczenie zębów.

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.