Dlaczego z roku na rok coraz więcej osób składa pozwem przeciw bankom?


Warto mieć świadomość, że frankowicze składający pozew przeciw bankom mają obecnie największą szansę na wygraną niż kiedykolwiek wcześniej. Godny uwagi jest fakt, że setki tysięcy Polaków posiadają kredyty we franku szwajcarskim. Dlaczego doświadczony prawnik będzie miał tak istotne znaczenie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok spełnia się coraz więcej marzeń frankowiczów o umożeniu kredytu. Frankowicze – pozwy banków. Oczywiście ludzie decydują się na pozew nie tylko i wyłącznie po to, by odzyskać własne pieniądze, ale również uwolnić się od niezwykle toksycznego kredytu.

Rekomendowane jest złożenie pozwu, ponieważ banki coraz częściej ulegają na salach rozpraw. Godny uwagi jest również fakt, że w Polsce nie ma prawa precedensu. Oznacza to tym samym, że praktycznie każdy z sądów może mieć zupełnie inne zdanie na dany temat.

Ponadto walka z bankiem jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Prawnik musi oczywiście w pierwszej kolejności bardzo dokładnie przeanalizować umowę kredytową. Należy zatem posiadać wszystkie konieczne dokumenty.