Drzewo w saolonie


Niejednemu wielbicielowi roślin domowych marzy się drzewo w salonie. A co, jeśli nie mamy miejsca na wielkie rośliny w naszym mieszkaniu?
Odpowiedzią może być bonsai- tak potocznie określamy zminiaturyzowane drzewka rodem ze starodawnej Japonii. Centrum ogrodnicze Kraków. Wymagają one nie lada cierpliwości i pracy, ale dla chcącego nic trudnego. Potrzebne nam będą narzędzia do cięcia pędów i gałęzi (dobrane do wielkości i stopnia drewnienia), druty do formowania kształtu, specjalnie przeznaczone dla miniaturowych roślin nawozy. Warto też pamiętać o środkach antybakteryjnych i antygrzybicznych, którymi zabezpieczać będziemy rany powstałe na roślinie przy cięciu. Na końcu możemy wybrać specjalistyczne podłoże i donicę w wymarzonym kształcie.
Gdzie natomiast zaopatrzyć się w samo drzewo? Gotowe drzewka formowane można kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Jeśli jednak chcemy rozpocząć naszą przygodę niemal od zera, to warto odwiedzić pobliski sklep ogrodniczy i rozejrzeć się wśród małych sadzonek drzew.

Polecane: Kredyty frankowe.