Kurtyny paskowe jako alternatywa dla drzwi


Czasami w przemyśle, jakichś halach produkcyjnych albo magazynowych istnieje konieczność oddzielenia jednego pomieszczenia od drugiego, ale nie można zrobić tego zwykła bramą – z różnych powodów. Co wtedy? Czy da się tak rozwiązać taką barierę, by z jednej strony stanowiła ona zabezpieczenie przed temperaturą i hałasem, ale z drugiej była transparentna i było przez nią widać, jeżeli ktoś ma zamiar przejść albo przejechać? Oczywiście, że tak i taką opcję dają kurtyny z pasów PCV.

Jest to świetne rozwiązanie w tych warunkach, gdzie na przykład mamy dwie hale, w jednej panuje gorąc (na przykład z powodu pracujących maszyn), a dodatkowo hałas (z tego samego powodu), a w drugiej pracują ludzie i chcemy, by mieli oni stosunkowy komfort pracy. Takie kurtyny paskowe nieźle zatrzymują ruch powietrza (nie ma przewiewu, przeciągu), a dodatkowo dość dobrze izolują temperaturowo, a ponadto właśnie zatrzymują także niepotrzebne fale dźwiękowe.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, by takie kurtyny dobrze dobrać, nie tylko ze względu na wymiar, długość i szerokość, ale także na typ tworzywa PCV, bo tworzywo to ma do siebie, że jego różne typy różnie się zachowują w zmiennych warunkach.