Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Przyczepy naczepy Wszystkie ogłoszenia

Podkategorie

Dopasuj parametry

Cena

Dopuszczalna masa całkowita

Rok produkcji

Kolor przyczepy naczepy

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia przyczepy naczepy

Inne

Zapisz filtry

Najnowsze ogłoszenia

Przyczepa jest pojazdem drogowym, którego głównym zadaniem jest transport różnych rzeczy i ładunków. Jest ona przeznaczona do ciągnięcia przez pojazd samochodowy przystosowany do takiego transportu. Na drogach można spotkać przyczepy centralnoosiowe (z 1, 2 i czasami 3 osiami), a także ze skrętnym dyszlem zwanym obrotnicą (2 lub 3 osie). Jeśli chodzi o lekkie przyczepy przystosowane do samochodów osobowych to nie są one wyposażone w hamulce, natomiast cięższe przyczepy posiadają hamulec najazdowy. Przyczepy do aut ciężarowych są wyposażone w pneumatyczny układ hamulcowy.

 

Według prawa drogowego przyczepa to pojazd bez silnika przystosowany do połączenia go z innym pojazdem. Przyczepa lekka to przyczepa, której masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów. Naczepa to z kolei przyczepa, której część spoczywa na pojeździe i go obciąża.

 

W dowodzie rejestracyjnym auta z hakiem holowniczym może być umieszczona informacja na temat gabarytów ciągniętej przyczepy. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B mogą ciągnąć przyczepę lekką. Można też ciągnąć cięższą przyczepę, jeśli masa pojazdu nie przekracza 4,25 ton (konieczne jest zaliczenie egzaminu praktycznego). Osoba mająca prawo jazdy kategorii B+E może ciągnąć przyczepę jeśli jej masa nie przekracza 3,5 ton. Dodatkowo przyczepa nie może być cięższa od ciągnącego pojazdu, chyba że jego masa jest większa niż 3,5 tony.

 

Jeśli chodzi o naczepy to są to pojazdy przeznaczone do transportu. Nie posiadają one przedniej osi i są zaprojektowane tak, aby znaczna ilość ładunku spoczywała na ciągniku samochodowym. Rozróżniamy kilka rodzajów takich pojazdów. Są to naczepy:

 

  • - skrzyniowe
  • - podkontenerowe
  • - wywrotki
  • - niskopodwoziowe
  • - specjalistyczne.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samochodyio.pl

Kontakt